Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Pastel, Carton |
| | Întoarcerea din larg Dimitrie Atanasiu creion şi pastel moale pe hârtie lipită (...) |
Technique | | Eau-forte |
| | Gâşte Arthur Mendel 1872, Constanța - 1945, București acvaforte şi acvatinta, (...) |
Technique | | Eau-forte |
| | Marginea satului Richard Canisius 1872, București - 1934, București acvaforte (...) |
Bărci cu pânze la Veneţia |
Technique | | Gravure |
| | Bărci cu pânze la Veneţia Richard Canisius 1872, București - 1934, București (...) |
Technique | | Eau-forte |
| | Femeie cu turban Arthur Mendel 1872, Constanța - 1945, București acvaforte şi (...) |