Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Sepia, Papier |
| | 7.22 - Stefan Gombosiu (1904-1978), "Scari la Baile Herculane", sepia pe (...) |
Technique | | Gravure |
| | 7.03 - Sorin Ilfoveanu (n.1946), "Ceremonie", gravura, exemplar 2/3, (...) |
Technique | | Fusain |
| | 7.01 - Nicolae Stefanescu (1911-?), "Beethoven", carbune pe carton subtire, (...) |
Technique | | Eau-forte |
| | 7.02 - Hans Hermann (1885-1980), "Rosenauer Burg (Cetatea Rasnov)", acvaforte, (...) |
Technique | | Encre Chine |
| | 7.10 - Lucia Dem Balacescu (1895-1979), "Imbratisarea", tus pe hartie, (...) |