Jozef Mecina-Krzesz

(1860 -  1934 )
MECINA-KRZESZ Jozef "portret Pana R. R."

Desa Unicum
16 juin 2011
Trouvez oeuvres d’art, rèsultats des ventes, prix des ventes et images de l’artiste Jozef Mecina-Krzesz dans les ventes aux enchères françaises et internationelles

Variantes du nom de l'artiste :

Krzesz-Mecina Jozef

Les clients ayant consulté Jozef Mecina-Krzesz ont également consulté :
Wlastimil Hofman, Teodor Axentowicz, Roman Kochanowski, Eugeniusz Geppert, Piotr Stachiewicz, Wilhelm Wachtel, Leon Ormezowski
38

Quelques Oeuvres de Jozef Mecina-Krzesz

Extrait entre 38 œuvres dans le catalogue de Arcadja
Jozef Mecina-Krzesz - "portret Pana R. R."

Original 1912
Estimation:

Numéro de lot: 77
DATA AUKCJI
16.06.2011

077

JózefKrzesz - Męcina

(1860 Kraków - 1934Poznań)

"PORTRET PANA R. R.", 1912R.
olej/tektura
47 x 33 cm
sygnowany l. d.: 'J. Męcina Krzesz' i datowany p. d.: 'Lwów1912'
WYSTAWIANY:
TPSP we Lwowie, 1912 r.
Znany portrecista, autor obrazów o treści historycznej i scenrodzajowych. Kształcił się w krakowskiej SSP u W. Łuszczkiewicza,F. Cynka, F. Szynalewskiego i J. Matejki (1877-1884). W 1885 r.udał się do Paryża, gdzie uczył się J. P. Laurensa oraz wystawiałna Salonach. Od 1894 r. mieszkał na stałe w Krakowie. Był członkiemzarządu Powszechnego Stowarzyszenia Artystów Polskich oraz UnionInternationale des Beaux-Arts et des Lettres w Paryżu. W 1934 r.został odznaczony francuską Legią Honorową.
CENAWYWOŁAWCZA
10 000 zł
Jozef Mecina-Krzesz - Portret Kobiety

Original 1923
Estimation:

Numéro de lot: 14
Jozef Mecina-Krzesz - Opuszczona

Estimation:

Vente aux Enchères: Rempex -20 avr. 2011 - Warsaw
Numéro de lot: 222
Jozef Mecina-Krzesz - Ostatnie Akordy Chopina

Estimation:

Vente aux Enchères: Rempex -19 mai 2010 - Warsaw
Numéro de lot: 120
Jozef Mecina-Krzesz - Portret Pani J.

Original 1912
Estimation:

Numéro de lot: 31