Niels ANKER LUND (1840 -1922) Liserons et Fuchsia Huile sur carton signée en (...)
LUND Anker
1840 - 1922
Kong Erik Ejegod meddeler på Viborg Thing, det forsamlede folk sin hensigt at drage til Det Hellige Land, som bod for nogle drab, han har begået ved et gæstebud