TORONTO HARBOUR FROM THE EAST |
Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Aguatinta, Drypoint, Color |
| | NICHOLAS HORNYANSKY (CANADIAN, 1896-1965) TORONTO HARBOUR FROM THE EAST COLOUR (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | RONALD (RON) PETERS (CANADIAN, 1957-) BLUE WINTER 1 - BLUEJAY WATERCOLOUR; (...) |
Tecnica | | Lápiz |
| | RONALD (RON) PETERS (CANADIAN, 1957-) SNOWY OWL; GREAT HORNED OWL PAIR OF (...) |
Tecnica | | Lienzo |
| | ALBERT KLUSSMANN; TERRY CHANDLER (CANADIAN, 20TH CENTURY) N. ONTARIO SWAMP; (...) |
Tecnica | | Impresión |
| | ROBERT BATEMAN (CANADIAN, 1930-) BEAVER POND LIMITED EDITION PRINT; SIGNED AND (...) |