Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Oleo, Tabla |
| | Einar Forseth 1892-1988. "Kyrkesund". Signerad Einar Forseth. Olja på pannå, (...) |
Möjligen föreställande Emilia Flygare Carlén |
Atribución | | Atribuido |
Tecnica | | Oleo, Lienzo, Tabla |
| | Amalia Lindegren 1814-1891. Tillskriven. Möjligen föreställande Emilia Flygare (...) |
| | Jürgen Wrangel 1881-1957. Kustlandskap. Olja på duk, 78,5 x 99. A tergo märkt: (...) |
Motiv från Hallandskusten |
| | Severin Nilson 1846-1918. "Motiv från Hallandskusten". Signerad Severin (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | Robert Högfeldt 1894-1986. Troll och pojke. Signerad R. Högfeldt. Akvarell, 20 (...) |