1886-1949. Relief. Signerad A Petrus. Gips, 28 x 30. Lagningar.
An Anna Petrus plaster relief |
Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Bajorrelieve |
| | Anna Petrus 1886-1949. Relief. Signerad A Petrus. Gips, 28 x 30. Lagningar. An (...) |
Tecnica | | Yeso |
| | Anna Petrus 1886-1949. Tillskriven. Väggrelief. Gips, Ø 33. Nagg. A plaster (...) |
Skulptur i form av ansikte |
Tecnica | | Escutura, Cristal |
| | Ardy Strüwer född 1939. Skulptur i form av ansikte. Signerad Johansfors Ardy (...) |
Föreställande krigsscener |
Tecnica | | Acuarela |
| | SEK 2.000 - SEK 3.000 (EUR 226 - EUR 338) |
| | Akvareller, två stycken Kina/Mongoliet, Qing. Föreställande krigsscener. 33 x 25 respektive 32 x 24,5. Skador, sannolikt fragment. TWO WATERCOLOURS. Depicting battles. 33 x 25 cm and 32 x 24.5 cm. Damages. / 2.000 - 3.000:- / / € 220 - 340 / Provenance: (...) |
Tecnica | | Escultura |
| | Figurin. Signerad T Kärner Rosenthal. Porslin, H 21, L 35. A Kärner Rosenthal (...) |