Atribución | | Original (Obra firmada) |
Breve descripción | | Severin Nilson 1846-1918. Halländsk gårdsvy. Signerad Severin Nilson. Olja på (...) |
Breve descripción | | Poul Rønne Danmark 1884-1964. Interiör. Signerad Poul Rønne. Olja på duk, 40 x (...) |
Breve descripción | | Nils Olzon 1891-1953. Fjällandskap. Signerad Nils Olzon. Olja på duk, 66 x (...) |
Breve descripción | | Gerda Maria Rydberg Tirén 1858-1928. Kvinna vid gärdesgård. Signerad Gerda (...) |
Höstlandskap med kvinna vid vattendrag |
Breve descripción | | Alois Arnegger Österrike 1879-1963. Höstlandskap med kvinna vid vattendrag. (...) |