Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Acuarela |
| | Fred Andersson 1921-1989. Komposition. Signerad och daterad Fred Andersson (...) |
Ovädersmoln över Upplandsslätten |
Tecnica | | Pintura |
| | Jonas Lindkvist 1889-1955. ”Ovädersmoln över Upplandsslätten”. Signerad och (...) |
Tecnica | | Dibujo |
| | Olof Thunman 1879-1944. Hågahögen. Signerad och daterad Olof Thunman, Håga, (...) |
Tecnica | | Oleo, Tabla |
| | Vilhelm Holmgren 1863-1943. Kvinna i sorgflor. Monogramsignerad V.H. Olja på (...) |
Tecnica | | Oleo, Tabla |
| | Hans Ångsäter född 1935.Barn i blomsteräng. Monogramsignerad HÅ. Olja på (...) |