Atribución | | Original (Obra firmada) |
| | Joyce Roybal (American, b. 1955) "Musicians," c. 1980, oil on canvas, 10" x (...) |
Tecnica | | Pastel |
| | Henry Leon Roecker (American, 1865-1941) "Landscape," c. 1930, pastel, 16.25" (...) |
Tecnica | | Gouache |
| | Copeland Charles Burg (American, 1895-1961) "Untitled," c. 1950, gouache, 3.5" (...) |
Tecnica | | Aguafuerte |
| | Francoise Deberdt (French, 1934) "Untitled," c. 1980, etching, 9.75" x 19.25", (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | Yitzhak Frenkel-Frenel (Ukrainian, 1899-1981) "Vibrant Pastoral," c. 1970, (...) |