Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Acero |
Breve descripción | | N/A |
Tecnica | | Aguafuerte |
Breve descripción | | GASTON BIGARD, emaljtavla, Frankrike 1920-tal, dekor av rådjur, signerad (...) |
Tecnica | | Lápiz |
Breve descripción | | TYRA LUNDGREN 1897-1979 Självporträtt Blyerts på papper. 30 x 21 cm. (...) |
Tecnica | | Maiolica |
Breve descripción | | TYRA LUNDGREN, skulptur, 1940-tal, bemålat lergods, i form av ett ansikte, (...) |
Tecnica | | Florero, Cristal, Corroso, Iridescente |
Breve descripción | | LOETZ, vas, Österrike 1920-tal, överfång i brunt med etsad dekor av blommor (...) |