Atribución | | Original (Obra firmada) |
| | EWALD DAHLSKOG 1894-1950 Kanalmotiv - Vadstena Signerad Ewald Dahlskog samt (...) |
| | JOHN STEN 1879-1922 Kurtisanen Signerad Sten. Olja på duk, 49,5 x 72 cm. (...) |
Sommarlandskap med björkar |
| | INGE SCHIÖLER 1908-1971 Sommarlandskap med björkar Signerad och daterad Inge (...) |
| | INGE SCHIÖLER 1908-1971 Hav och klippor Signerad Inge Schiöler. Olja på duk, (...) |
| | INGE SCHIÖLER 1908-1971 Klippor och hav Signerad Inge Schiöler. Olja på duk, (...) |