Landskap, signerad H Müller 1899 |
Tecnica | | Acuarela |
| | - MÜLLER, Herman (1840-1919):Landskap, signerad H Müller 1899, akvarell, 37x54 |
Souvenirs ur La Caricature |
Tecnica | | Litografía |
| | - DAUMIER, Honoré (Frankrike 1808-1879): Souvenirs ur La Caricature, (...) |
Sittande pojke, signerad och daterad aå 1912, kol och pastell, 39x31 |
| | Esta obra de arte se ha ofrecido repetidamente en 2 subastas. La obra de arte fue subastada por primera vez el 2007-09-24 por la casa de subastas Stockholms Auktionsverket en Stockholm.
Tecnica | | Pastel |
| | - ÅSLUND, Acke (1881-1958): Sittande pojke, signerad och daterad aå 1912, kol (...) |
Landskap, signerad E Palme |
Tecnica | | Oleo |
| | - PALME, Einar (1901-1993): Landskap, signerad E Palme, olja på pannå, 41x32 |
Atribución | | Atribuido |
Tecnica | | Acuarela |
| | 8834 D - MÅNSSON, Per (1892-1976), (2), tillskrivna: Hus, 1 sign o daterad (...) |