Atribución | | Original (Obra firmada) |
| | 9002 D - MAJOR Michael (samtida), "Reluctant waves", signerad och daterad (...) |
| | 9003 D - RIKARD LINDSTRÖM (1882-1943) Strandmotiv, Skagen Signerad och daterad (...) |
| | 9017 D - OLLERS, Edvin (1888-1959): Kustlandskap, signerad och daterad E (...) |
| | 9021 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, Segelfartyg på öppet hav, otydligt signerad...Palm, olja mpå duk, 59x122 Utrop: SEK 2 000 (EUR (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | 9022 D - BESKOW Ingegerd (1887-1978): Motiv från Bohuslän, signerad Ingegerd (...) |