Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Acuarela |
| | 8254 D - LUNDQVIST, Jan (född 1935): Gamlastan, signerad Jan Lundqvist, (...) |
Fiskebåtar påböljande hav |
| | 8257 - RICHARDE, Ludvig (1862-1929): Fiskebåtar påböljande hav, signerad och (...) |
Tecnica | | Oleo |
| | 8265 D - SCOTT, Johan (född 1953): Utan titel -diptyk signerad och daterad på (...) |
Tecnica | | Lienzo |
| | 8266 D - DUKE, Peder (1938-2003): Öppen form, signerad och daterad på baksidan (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | 8268 - BAUR, Joseph Wilhelm, tysk skola, hans krets, 1600-tal Moses går igenom (...) |