Signerad och daterad Ad Jansson |
Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Oleo, Tabla |
| | 9065 D - JANSSON AD. (1900-tal) Slott vid vattendrag, signerad och daterad Ad (...) |
Tecnica | | Técnica mixta |
| | 9179 D - RUDNÄS, Sten-Birger (född 1932): Motiv från Stockholm, signerad (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | 9098 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkring 1900) Militär till häst, monogramsignerad, akvarell, 20,5x26 Utrop: SEK 1000 (EUR 90) Lämna ett inropsuppdrag på detta föremål Budgivningen stänger 2009-06-16 kl (...) |
Figurkompositioner och interiörer |
Tecnica | | Pintura |
| | 9050 D - STARFELT, Mona (född 1931): (5) Figurkompositioner och interiörer, (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | 9072 D - BOLIN-CLASON, Märta (1902-1988): Vålådalen, Jämtland, signerad och (...) |