Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Serigrafía |
| | VASILE GRIGORE (1935-2012) Portret cu mănușă neagră serigrafie; lucrarea face (...) |
Tecnica | | Técnica mixta, Papel |
| | CONSTANTIN BERDILĂ (1930-2012) În căruță laviu de tuș și creion/hârtie, semnat (...) |
Tecnica | | Técnica mixta |
| | AUREL ACASANDREI (1939-2006) Fereastră tehnică mixtă, semnat, datat (19)93 (...) |
| | TRAIAN BRĂDEAN (1927-2013) Pagină de studiu tuș laviu/hârtie, semnat, datat (...) |
Tecnica | | Pastel |
| | GHELMAN LAZĂR (1887-1976) Portret de fetiță pastel/hârtie, semnat dreapta jos (...) |