Tecnica | | Bajorrelieve |
| | Åke Holm. 'Petrus, fiskaren'. Relief. glaserat stengods, osignerad. 34X27,5 cm. |
Atribución | | Original (Obra firmada) |
| | Carl Söderberg. Kustparti med fiskare. Signerad olja på duk. 70X99 cm. |
| | Oljemålning. Värdshusscen. Monogramsignerad och daterad 187(?). Olja på duk. 39X59 cm. Duklagningar. |
Tecnica | | Oleo, Tabla |
| | Axel Hamborn. Hamnmotiv. Signerad olja på pannå. 46X53 cm. |
Tecnica | | Oleo, Lienzo, Tabla |
| | Axel Kleimer, 2 st. Landskap, signerad olja på duk, 34X47 cm. samt kustparti, (...) |