Tecnica | | Técnica mixta |
| | Theodor Jönsson, blandteknik, bygata, 1951, 42 x 51 cm. |
Tecnica | | Pintura |
| | Esther Salmson, målning på glas Hjort i landskap, 73 x 47 cm. |
Tecnica | | Litografía |
| | Guillaume Cornelis van Beverloo, Corneille, färglitografi, e.a 55 x 73 cm. |
Tecnica | | Impresión |
| | Curt Hillfon, grafiskt blad, nr. 69/146, 30 x 21 cm. |
Tecnica | | Gouache |
| | Jules Schyl, Gouache, 47 x 63 cm. |