BLACKWATERS, MAGNOLIA GARDENS |
Atribución | | Original (Obra firmada) |
| | Clyde Aspevig (Montana/Colorado, b. 1951) BLACKWATERS, MAGNOLIA GARDENS oil on (...) |
| | William Posey Silva (California/South Carolina, 1859-1948) EVENING GLOW - (...) |
Tecnica | | Pastel |
| | William Posey Silva (California/South Carolina, 1859-1948) GARDEN OF DREAMS, (...) |
| | Jesse Redwin Bardin (Columbia, South Carolina, 1923-1997) SUNNY DAY, 1972 oil (...) |
Tecnica | | Acuarela |
| | Virginia Fouche Bolton (South Carolina, 1929-2004) SPRING SHOWERS, CHARLESTON (...) |