Atribución | | Original (Obra firmada) |
| | Niels Erik Gjerdevik, b. Oslo 1962 (CD) Composition, 2000. Signed and dated on (...) |
Tecnica | | Acrílico, Lienzo |
| | Geneviève Claisse, b. Quiévy 1935 (CD) "Quark Vert- 1975". Signed Claisse. (...) |
Tecnica | | Acuarela, Papel |
| | Erik Ortvad, b. Frederiksberg 1917, d. Kvänjarp, Sweden 2008 (CD) Composition, (...) |
Tecnica | | Acuarela, Papel |
| | Franciska Clausen, b. Aabenraa 1899, d. s.p. 1986 (CD) Composition. Unsigned. (...) |
Farmhouse, Winter, Bornholm |
Tecnica | | Oleo, Masonita |
| | Mogens Hertz, b. København 1909, d. Gudhjem 1999 (CD) Farmhouse, Winter, (...) |