Rural scenes, a pair, with another drawing of a Lady spinning |
Atribución | | Alumno |
Tecnica | | Dibujo |
Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Acuarela, Papel |
Tecnica | | Crayones, Papel |
Atribución | | Atribuido |
Tecnica | | Acuarela, Papel |
Tecnica | | Tiza |
| | bears signature, black (...) |