Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Oleo, Cartón |
Tecnica | | Oleo, Cartón |
Tecnica | | Acuarela, Papel |
Tecnica | | Oleo, Cartón |
still life with carnations and chrysanthemums |
Tecnica | | Oleo, Tabla |
| | signed and dated 1952, oil on board |