Atribución | | Original (Obra firmada) |
Tecnica | | Oleo |
| | Gunnar Zilo, oljemålning, 75x54 "Motljus" sign. |
Tecnica | | Acuarela |
| | Harald Grennard, akvarell, sign. 1977, 23x30 |
Tecnica | | Escultura, Madera |
| | Calle Örnemark, bemålad träskulptur, 69x83 "Kurragömma" sign. |
Tecnica | | Litografía |
| | Madeleine Pyk, färglitografi 225 ex, sign. |
Tecnica | | Oleo |
| | Emil Zoir, oljemålning, 86x120, sign. 1916 |