Wincenty Wodzinowski

Poland (1866 -  1940 )
WODZINOWSKI Wincenty W Polu

Rynek Sztuki
Jun 13, 2010
Find artworks, auction results, sale prices and pictures of Wincenty Wodzinowski at auctions worldwide.

Variants on Artist's name :

Wincent Wodzinowski

Along with Wincenty Wodzinowski, our clients also searched for the following authors:
Konrad Krzyzanowski, Jan Ksiazek, Leon Wyczolkowski, Stanislaw Gorski, Kazimierz Strzeminski, Jozef Rapacki, Aleksander Mroczkowski
226

Some works of Wincenty Wodzinowski

Extracted between 226 works in the catalog of Arcadja
Wincenty Wodzinowski - Pejzaż Z Obłokami

Lot number: 50
WODZINOWSKI Wincenty
PEJZAŻ Z OBŁOKAMI
olej na płótnie,
48 x 38,5 cm,
sygnowany l.d. "W.Wodzinowski"
W latach 1880-1881 studiował w Klasie Rysunkowej w Warszawie u W. Gersona, a w latach 1881-1889 studiował w SSP w Krakowie u I. Jabłońskiego, J. Matejki, F. Cynka i L. Löffera. Naukę kontynuował w latach 1889-1892 w Monachium u A. Wagnera. Był kilkakrotnie nagradzany m.in. w 1894r. otrzymał srebrny medal na wystawie w Chicago. Tematem jego prac były głównie sceny rodzajowe, portrety, obrazy religijne i alegoryczne.
Wincenty Wodzinowski - W Polu

Wincenty Wodzinowski - W Polu

Price: Not disclosed
Lot number: 110
WODZINOWSKI Wincenty
W polu
sygn. p.d.
olej, tektura
51.5x70.5
Wincenty Wodzinowski - Krakowianka

Lot number: 330B
WODZINOWSKI
Wincenty
Olej, tektura;

48,8 x 67,8 cm

Sygnowany p.d.: W. Wodzinowski
W latach 1880-1881 studiował w Klasie Rysunkowej
w Warszawie u W. Gersona, a w latach 1881-1889 studiował w SSP w
Krakowie u I. Jabłońskiego, J. Matejki, F. Cynka i L. Löffera.
Naukę kontynuował w latach 1889-1892 w Monachium u A. Wagnera. Był
kilkakrotnie nagradzany m.in. w 1894r. otrzymał srebrny medal na
wystawie w Chicago. Tematem jego prac były głównie sceny rodzajowe,
portrety, obrazy religijne i alegoryczne.
Wincenty Wodzinowski - Kobieta Z Dzieckiem

Original 1895

Lot number: 19
WODZINOWSKI Wincenty
Olej, płótno
78 x128,5 cm,
sygn. p.g.: W. Wodzinowski 1895
WODZINOWSKI Wincenty
Wincenty Wodzinowski - Wiejskie Spotkania

Price: Not disclosed
Lot number: 261
sygn. p.d.- W.Wodzinowski
WODZINOWSKI Wincenty