Angelo Rida Keder

? Century -
RIDA KEDER Angelo Art
World

Stadsauktion Frihamnen
Oct 6, 2009
Find artworks, auction results, sale prices and pictures of Angelo Rida Keder at auctions worldwide.

Some works of Angelo Rida Keder

Extracted between 2 works in the catalog of Arcadja
Angelo Rida Keder - Nu Har
Hon Värpt

Angelo Rida Keder - Nu Har Hon Värpt

Original 1984

Lot number: 9237
9237 D

- RIDA KEDER Angelo (samtida) "Nu har
hon värpt",

signerad och daterad R A Keder 1984,

olja på duk,

68x68

Utrop: SEK 1
500

(EUR
150)

Lämna ett inropsuppdrag på
detta föremål

Budgivningen stänger 2009-10-06 kl
11:00
Angelo Rida Keder - Art
World

Angelo Rida Keder - Art World

Lot number: 9234
9234 D

- RIDA KEDER Angelo (samtida) "Art
World",

70x50

Utrop: SEK 1
500

(EUR
150)

Lämna ett inropsuppdrag på
detta föremål

11:00