Technique | | Oil, Panel |
| | 2. Severin Nilson 1846-1918. Björkar vid vattendrag. Signerad Severin Nilson. (...) |
En nage, pour Les Petites du Ballet |
Technique | | Etching |
| | 6. Louis Legrand Frankrike 1863-1951. "En nage, pour Les Petites du Ballet". (...) |
Technique | | Oil, Panel |
| | 9. Severin Nilson 1846-1918. Vitt hus i sommargrönska. Signerad Severin (...) |
Technique | | Watercolour |
| | 29. Katarina Elfast född 1957. Modell. Signerad Katarina Elfast. Akvarell, 34 (...) |
Technique | | Lithograph, Colors |
| | 30. Peter Dahl 1934-2019. Motiv från KB. Signerad Peter Dahl PT. (...) |