Fiskeflottan drar ut. Lofoten |
Technique | | Oil, Panel |
| | Harry Sahlin 1905-1987. "Fiskeflottan drar ut. Lofoten". Signerad Harry (...) |
Technique | | Oil, Panel |
| | Ivar Morsing 1919-2009. "Figurer vid havet". Signerad och daterad I Morsing (...) |
Technique | | Oil, Panel |
| | SEK 1,000 - SEK 1,500 (EUR 104 - EUR 156) |
| | Okänd konstnär 17/1800-tal. Sittande man. Olja på pannå, 20 x 18. |
Technique | | Oil, Canvas, Panel |
| | Carl Abraham Rothstén 1826-1877. Landskap med kor. Monogramsignerad CAR p. (...) |
| | John Brandon Smith 1848-1884. Landskap med fiskare. Signerad och daterad J.B. (...) |