Technique | | Watercolour |
| | Ernest Bucknall England 1861-?. Novembermotiv. Signerad E. Bucknall. Akvarell, (...) |
Technique | | Etching |
| | Axel Tallberg 1860-1928. "Skoflickaren". Signerad A. Tallberg. Etsning, 27 x 19. |
"Notes by Ryan", "Moto P, NYPD" |
Technique | | Photograph |
| | Richard Ryan Chile född 1974. "Notes by Ryan", "Moto P, NYPD". Signerad Ryan (...) |
| | Nils Fredricksson Född 1903. Kvinna i interiör. Signerad Nils Fredricksson. (...) |
| | Brita Nordencreutz 1899-1982. Stilleben. Signerad och daterad B Nordencreutz (...) |