Technique | | Tempera |
| | C Göran Karlsson född 1944. Komposition. Monogramssignerad och daterad CGK 97. (...) |
Eftermiddagsvila i parken |
| | SEK 2,500 - SEK 3,000 (EUR 265 - EUR 318) |
| | Russian artist 19th century. Eftermiddagsvila i parken. Otydligt signerad på kyrilliska och daterad 1883. Olja på duk, 35.5 x 45.5. An afternoon rest in a garden. Indistinctly signed in cyrillic and dated 1883. Oil on relined canvas, 35.5 x 45.5 cm. (...) |
Technique | | Mixed media |
| | Lennart Rodhe 1916-2005. Landskapsbild. Signerad, daterad och dedicerad "LR (...) |
Surrealistisk komposition |
| | Stellan Mörner 1896-1979. Surrealistisk komposition. Signerad Mörner. Olja på (...) |
| | Salvator Rosa 1615-1673. Hans skola. Rastande sällskap. Olja på duk, 30 x (...) |