Technique | | Stone |
| | - PIERRE OLOFSSON 1921-1996 Variation Akvatint, 1948, signerad och numrerad (...) |
Technique | | Object |
| | - ULF RAHMBERG född 1935 Maskinen Färglitografi, signerad och numrerad 24/275. (...) |
Technique | | Object |
| | - KARL AXEL PEHRSON 1921-2005 Vårmelodi Färgserigrafi, 1957, signerad och (...) |
Technique | | Object |
| | - KARL AXEL PEHRSON 1921-2005 Flätan Litografi, 1949, signerad och daterad K. (...) |
| | This artwork has been repeatedly offered in 2 auctions. The artwork was first auctioned on 2008-06-13 by the auction house Stockholms Auktionsverket in Stockholm.
Technique | | Etching |
| | - MARC CHAGALL 1887-1985 Les Femmes et le Secret Etsning, 1927-30, ur Les (...) |