Blomsterstilleben, signerad och daterad Gunnar Weinberg 1945 |
| | - WEINBERG, Gunnar (1876-1959):Blomsterstilleben, signerad och daterad Gunnar (...) |
Allmoge intreör, signerad, kol och pastell, 37x21 |
Technique | | Pastel |
| | - NILSSON, Severin (1846-1918): Allmoge intreör, signerad, kol och pastell, (...) |
Marint motiv, signerad Ch Chivot, olja på kartong, 19x33 |
Technique | | Oil |
| | - CHIVOT, Charles (1866-?): Marint motiv, signerad Ch Chivot, olja på kartong, (...) |
| | - JOHANSSON, Gunnar (född 1916):"Ålderstigna behag", signerad G. Johansson, (...) |
Surrealistiska kompositioner |
Technique | | Etching |
| | 9119 D - OLSON, Axel (1899-1986): (2) Surrealistiska kompositioner, signerade (...) |