Technique | | Lithograph |
| | 9015 D - HÖGLUND, Karl (född 1940): Djurgårdsbron, signerad, ea, (...) |
Technique | | Lithograph |
| | 9019 D - HÖGLUND, Karl (född 1940): Cabarét, signerad Karl Höglund, 221/290, (...) |
Allmogeinterör med figurer |
| | 9023 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-talets början): Allmogeinterör med figurer, olja på papper; uppfodradpå duk, 40x48; skador, oramad Utrop: SEK 1 500 (EUR 160) |
Motiv frånVaxholms Kastell |
| | 9024 D - DE WOLFE, Ronald (född 1920): Motiv frånVaxholms Kastell, signerad R (...) |
| | 9028 D - BOLINK, Bert Henri (1876-1950): Torghandel, signerad, olja på duk, (...) |