Technique | | Lithograph |
| | 8181 D - ESTEVE, Maurice (1904-2001), tillskriven: Komposition färglitografi, (...) |
Vårlandskap - motiv från Helsingborg |
Technique | | Watercolour |
| | 8262 D - BERGMAN, Oskar (1879-1963): Vårlandskap - motiv från Helsingborg, (...) |
Norrländskt kustlandskap med kvinna på väg |
| | 8263 - HOLM, Per Daniel (1835-1903): Norrländskt kustlandskap med kvinna på (...) |
| | 8265 - SPANSK SKOLA (omkring 1770): Stilleben med fågel, grönsaker och korv, (...) |
Technique | | Watercolour |
| | 8267 D - BERGMAN, Oskar, (1879-1963):Motiv från Sandhamn, signerad och (...) |