Technique | | Oil, Panel |
Short description | | ELFSTRÖM, Elvira (född 1899): "Gårdsmusikanterna", signerad Elfström, olja på (...) |
Technique | | Watercolour |
Short description | | MESTER, Alexander Christoph Samuel (Estland 1816-45): tiggare utanför kyrka, (...) |
landskap med borg och fiskare |
Attribution | | Attributed |
Technique | | Pencil |
Short description | | BRANDT, Augusta, tillskriven, landskap med borg och fiskare, blyerts, (...) |
Stockholmsmotivmed Skeppsbron |
Technique | | Oil |
Short description | | - BÜLOW, Folke (1905-1961): Stockholmsmotivmed Skeppsbron, signerad F Bülow (...) |
Short description | | - LIDQVIST, Arne (född 1919): Fink, signeradA Lidqvist, olja på duk, (...) |