Technique | | Watercolour |
| | 8450 D - NORDENFALK, E(samtida): Motiv från Gibraltar, akvarell, signerad E (...) |
Technique | | Lithograph, Colors |
| | 9428 D - SWENSON, Bo (född 1932): Komposition, signerad Bo Swenson, (...) |
Technique | | Oil, Panel |
| | 9432 D - BARKLUND, Helmer (1897-1964): Motiv från Strömsholm, signerad och (...) |
Technique | | Watercolour |
| | 9433 D - ÖBERG, N (1900-tal): Figurkomposition, signerad och daterad 37, (...) |
Technique | | Oil, Panel |
| | 9657 - PETRONELLI, rökande gosse, signerad Petronelli, inköpt i Neapel 1914, (...) |