Nach einem Irrtum von Petit |
Technique | | Lithograph |
| | 468. PETER PAUL Född 1943 "Nach einem Irrtum von Petit". Färglitografi, 1973, (...) |
Technique | | Steel |
| | 726. RELIEFTAVLA, Japan 1900-tal. Skuret ben på svärtad träplatta. Häger på (...) |
Technique | | Lithograph |
| | 1012. ESAIAS THORÉN 1901-1981 Surrealistiskt landskap. Färglitografi, signerat (...) |
Technique | | Drawing |
| | 422. HANS BELLMER 1902-1975 Utan titel. Torrnål på Japan papper, signerad (...) |
Technique | | Watercolour |
| | 563. ZOIA 1903-1999 Vardagsrumdinteriörer. Ett par. Signerade Zoia. Akvarell, (...) |