Technique | | Mixed media |
| | 461. OLLE BONNIÉR Född 1925 Komposition. Signerad Olle Bonnier. Med dedikation (...) |
Technique | | Painting |
| | 229. PLAKETT, stengods, Arabia.Stämpelsignerad Francesca Mascitti Lindh. Reliefdekor av violer.27,5 x 36,2 (...) |
Technique | | Canvas |
| | 619. JOHAN BLADH Född 1893 Fjällandskap. Signerad Joh.Bladh och daterad -73. (...) |
Technique | | Print |
| | 393. HIROSHIGE Landskap. Färgträsnitt. Senare tryck, 1800-tal. Bildstorlek 22,2 x35,5 cm. Ej examinerat ur ram. Smärre (...) |
Technique | | Ceramic |
| | FIGUR, keramik."Emma". Lisa Larsson,Gustavsberg. Sittande flicka läsandes bok. (...) |