| | Målning. Hästporträtt. Signerad och daterad 1897. Olja på duk. 23 X27 cm. (...) |
Technique | | Lithograph, Colors |
| | Färglitografier, två st. Signerade och numrerade. Ulrica Hydman-Vallien, 30 (...) |
Stilleben med kanna, skål och körsbär |
| | Jean Rosengren. Stilleben med kanna, skål och körsbär. Signerad. Olja på duk. (...) |
Delvis glaserat stengods med figur i relief |
Technique | | Relief |
| | Väggplakett. Delvis glaserat stengods med figur i relief. Omärkt. 24x20 (...) |
Technique | | Lithograph |
| | Max Walther Svanberg. Surrealistiskt motiv. Stensignerad. Färglitografi. 25x22 (...) |