| | Fritz Kärfve. Sandhammaren. Signerad olja på duk. 88X116 (...) |
Technique | | Oil, Panel |
| | Jules Schyl. Landskap med hus. Signerad 1943. Olja på pannå. 55X45 (...) |
Technique | | Lithograph |
| | Lennart Jirlow. Bistromotiv. Signerad och numrerad färglitografi. 363/1999, (...) |
Technique | | Painting |
| | Uno Svensson. Surrealistiskt rum. Signerad och daterad 1972. 74X83 (...) |
Technique | | Watercolour |
| | Eva Jancke-Björk. Blomsterstilleben. Signerad 1938. Akvarell. 21X17 (...) |