Technique | | Painting |
| | Målning, blandteknik med musikinstrument, 95X95cm. Säljes för Kronofogdemyndighetens (...) |
Technique | | Painting |
| | 9 Gertrud, Wråke-Lindqvist, olja, stilleben med anemoner, 39x44 cm. 350 (...) |
Technique | | Painting |
| | 18 Kopparstick, Framcoys van Beufecon, 1600-tal, 43x70 cm. Skador 850 (...) |
Kurtiserande par i trädgård med fontän |
Technique | | Oil |
| | 34 P. Munier Solain, olja, kurtiserande par i trädgård med fontän, 1913, 39x32 (...) |
Technique | | Oil |
| | - 35 Bror Ljunggren, olja, motiv från Vik, 1921, 24x33 cm. 1 600 (...) |