Magnus Bärtås

(1962 )
BÄRTÅS Magnus Utan Titel
Find artworks, auction results, sale prices and pictures of Magnus Bärtås at auctions worldwide.

Some works of Magnus Bärtås

Extracted between 1 works in the catalog of Arcadja
Magnus Bärtås - Utan Titel

Magnus Bärtås - Utan Titel

Original 1994

Lot number: 1285
1285.
MAGNUS BÄRTÅS Född 1962
Utan titel. Signerad Magnus Bärtås och daterad -94 a tergo. Stearin på fotoemulsion 32 x 28 cm,

Proveniens:
Galleri Roger Björkholmen, Stockholm.
Magnus Bärtås bor och arbetar i Stockholm. Han har haft ett flertal utställningar på Galleri Röda Sten, Göteborg, Roger Björkholmen Gallery, Stockholm, Svenska Ambassaden i Tokyo, Moderna Museet i Minsk, Centre Culturel Suédois, Paris mfl.