Mikolas Ales

(1852 -  1913 ) Wikipedia® : Mikolas Ales
ALES Mikolas Eliška Stuartovna

Vltav /Feb 28, 2013
Not disclosed
136.85

Find artworks, auction results, sale prices and pictures of Mikolas Ales at auctions worldwide.

Variants on Artist's name :

Ales Nikolaus

Aleš Mikoláš

Aleš Mikoláš

Along with Mikolas Ales, our clients also searched for the following authors:
Frieda Menshausen-Labriola, Frantisek X. Harlas, Max Svabinsky, Anton Frolka, Frantisek Tichy, Fernand Leger, Adolf Schreyer
36

Some works of Mikolas Ales

Extracted between 36 works in the catalog of Arcadja
Mikolas Ales - Ach Táto, Tatíčku!

Lot number: 188
Mikoláš Aleš
(1852-1913)

Ach táto, tatíčku!
tuš, papír, 27 x 22 cm, sign. LD Aleš, rám, zažloutlý papír, na papíře skvrna, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi
Mikolas Ales - Conversation In A Village Green

Original 1904
Starting price:

Lot number: 213
Aleš Mikoláš (Mirotice 1852 - 1913 Prague)
Conversation in a Village Green, initialled and dated A 1904 bottom right, pencil on paper, 33 x 21 cm, glass, slightly damaged frame (Ní)

Exhibited: Exhibition of the Collected Works of Mikoláš Aleš, JVU Myslbek, Prague 1932, cat. no. 639
Mikolas Ales - Krakonoš

Mikolas Ales - Krakonoš

Lot number: 40
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Krakonoš
uhel, papír, 33,9 x 21 cm, PN monogr. A., při okrajích zašpiněný a poškozený papír, VYSTAVENO: Jubilejní výstava díla Mikoláše Alše, SVU Myslbek v Praze, 1932, č. kat. 1046, PROVENIENCE: sbírka Jindřicha Waldese (1876-1941, významný podnikatel, český vlastenec a mecenáš umění)č. W 1633, Národní galerie V Praze č. K 5950, restituce dědiců Jindřicha Waldese, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi
Mikolas Ales - Eliška Stuartovna

Lot number: 298
Mikoláš Aleš
(1852-1913)

Eliška Stuartovna
tuš, papír, 16,8 x 12 cm, sign. PD Aleš 84, rám, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi
Mikolas Ales - A Hussite Fighter

Original 1902
Starting price:

Lot number: 203
A Hussite Fighter,

initialled and dated in pencil A 1902 bottom right,

pencil and watercolour/paper,

42 x 28 cm,

matting,

glass,

frame (Ní)

Exhibited: Jubilejní výstava díla Mikoláše Alše,

SVU Myslbek,

Prague 1932,

Cat. No. 492