WEHMAS Einari
1898 - 1955
UNTITLED |
Technik | | Mischtechnik |
| | 231. Einari Wehmas, 2 kpl sign. toinen ei, 38x42 |
WEHMAS Einari
1898 - 1955
Kaupunkinäkymä |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell |
| | 232. Einari Wehmas (1898-1955)* Kaupunkinäkymä, vesiväri, sign., 44x54 |
WEHMAS Einari
1898 - 1955
FROM PARIS |
| | 234. Einari Wehmas 1898-1955 FROM PARIS. (d) Sign. -20. Oil oncanvas, (...) |
WEHMAS Einari
1898 - 1955
THE OUTER ARCHIPELAGO |
Technik | | Aquarell |
WEHMAS Einari
1898 - 1955
Untitled |
Technik | | Druck |
| | 72. Wehmas, Einari, Helenius, Esteri ja/och Visanti, Matti, 2 kpl/st (...) |