WARREN Elisabeth Boardman
1886 - 1980
Nearing Sunset |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Radierung |
| | Elizabeth Boardman Warren (Am. 1886-1980) "Nearing Sunset" Etching, framed (...) |
WARREN Elisabeth Boardman
1886 - 1980
Still Life of Magnolias |
Technik | | Aquarell |
| | WARREN, Elizabeth Boardman, (American, 1886-1980): Still Life of Magnolias, (...) |
WARREN Elisabeth Boardman
1886 - 1980
Circular Floral Still Life |
| | WARREN, Elizabeth Boardman, (American, 1886-1980): Circular Floral Still Life, (...) |
WARREN Elisabeth Boardman
1886 - 1980
Circular Floral Still Life |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
WARREN Elisabeth Boardman
1886 - 1980
Street scene, Provincetown, Massachusetts |
Technik | | Mischtechnik, Papier |
| | ELIZABETH BOARDMAN (E.B.) WARREN Massachusetts/Florida/Maine, 1886-1980 Street (...) |