WALDEMAR MARBERG
Fiskare Palma de Mallorca |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 3659 Marberg, Waldemar (1924 Schweden 1993) Beschreibung "Fiskare Palma de (...) |
WALDEMAR MARBERG
Motiv från Göteborgs hamn. |
Technik | | Malerei |
| | 596. MARBERG,WALDEMAR, pastell, sign.(d) Motiv från Göteborgs hamn. 56 x 38. (...) |
WALDEMAR MARBERG
Trädgårdsmotiv. |
Technik | | Malerei |
| | 592. MARBERG,WALDEMAR, blandteknik, sign.(d) Trädgårdsmotiv. 62 x 41. (...) |
WALDEMAR MARBERG
Landskapsbild. |
Technik | | Malerei |
| | 593. MARBERG,WALDEMAR, olja på masonitpannå, sign.(d) Landskapsbild. 36 x 24. (...) |
WALDEMAR MARBERG
Landskapsbild. |
Technik | | Malerei |
| | 595. MARBERG,WALDEMAR, olja på masonitpannå, sign.(d) Landskapsbild. 57 x 49. (...) |