von SCHWERIN Bo
1881 - 1940
Porträtt av min fästmö |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | BO VON ZWEIGBERGK 1897-1940 Porträtt av min fästmö Signerad och daterad Bosse (...) |
von SCHWERIN Bo
1881 - 1940
Two works of art |
| | Ron Schwerin (American, b. 1940) | Rago Auctions Two works of art; Nude with (...) |
von SCHWERIN Bo
1881 - 1940
Landsväg och röd stuga |
| | 9050 D - SCHWERIN, von Bo (1881-1940): Landsväg och röd stuga, signerad och (...) |
von SCHWERIN Bo
1881 - 1940
Handarbetande kvinna. |
Technik | | Malerei |
| | 391. VON SCHWERIN, BO, oljemålning, sign. Handarbetande kvinna. 60x44. (...) |
von SCHWERIN Bo
1881 - 1940
Landsväg |
| | - SCHWERIN, von Bo (1881-1940): Landsväg, signerad B. von Schwerin, olja på (...) |