VENZEL anton
Flori de toamnă |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Lot 169: Anton (Tony) Ventzel (1858 - 1917) Flori de toamnă/ Autumn flowers (...) |
VENZEL anton
Vas cu gladiole |
| | Vas cu gladiole Anton (Tony) Ventzel 1858, Craiova - 1917, München ulei pe (...) |
VENZEL anton
Hainele ofițerului |
| | Hainele ofițerului Anton (Tony) Ventzel 1858, Craiova - 1917, München ulei pe (...) |
VENZEL anton
Flori de măr |
Technik | | Aquarell, Karton |
| | Flori de măr [1911] Anton (Tony) Ventzel acuarelă pe hârtie lipită pe carton, (...) |
VENZEL anton
Lady Portrait |
| | 8.14 - Anton Venzel, "Lady Portrait", signed at bottom right in red, oil on (...) |