TÖRNSTRÖM Isidor
1870 - 1952
Segelbåtar |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Kurzbeschreibung | | 8486 D - TÖRNSTRÖM, Isidor (1870-1952): Segelbåtar, signerad och daterad I (...) |
TÖRNSTRÖM Isidor
1870 - 1952
Skogsväg med jägare och hund |
Kurzbeschreibung | | 8625 D - TÖRNSTRÖM, Isidor (1870-1952): Skogsväg med (...) |
TÖRNSTRÖM Isidor
1870 - 1952
Skärgårdsmotiv |
Kurzbeschreibung | | 512 Isidor Törnström, olja, skärgårdsmotiv, ej signerad, 43x57 (...) |
TÖRNSTRÖM Isidor
1870 - 1952
Insjövikmed kvinna |
Kurzbeschreibung | | - TÖRNSTRÖM, Isidor (1870-1952): Insjövikmed kvinna, signerad, olja på duk, (...) |
TÖRNSTRÖM Isidor
1870 - 1952
Vinterlandskap med bebyggelse vid å |
Kurzbeschreibung | | - TÖRNSTRÖM, Isidor (1870-1952):Vinterlandskap med bebyggelse vid å, signerad (...) |