SVENSSON Bertil Herlov
1929
Construction |
Technik | | Holzskulptur |
| | Construction. Unsigned. Sculpture of aluminium. H. 44 cm, L. 40, W. 36 cm. (...) |
SVENSSON Bertil Herlov
1929
Konstruktion |
Technik | | Konstruktion |
| | BERTIL HERLOV-SVENSSON, 1929-2009 Konstruktion. Signerad och daterad -68. (...) |
SVENSSON Bertil Herlov
1929
Konstruktion |
Technik | | Aluminium |
| | BERTIL HERLOW-SVENSSON 1929-2012 Konstruktion Aluminium, längd 94, höjd 41 cm, (...) |
SVENSSON Bertil Herlov
1929
Konstruktion |
Technik | | Aluminium |
| | BERTIL HERLOW-SVENSSON 1929-2012 Konstruktion Aluminium, längd 160, höjd 60 cm. |
SVENSSON Bertil Herlov
1929
Fragmentarisk sfär |
Technik | | Messing |
| | BERTIL HERLOW-SVENSSON 1929-2012 Fragmentarisk sfär Mässing, längd 58, höjd 48 (...) |